1. Місце запису: село Косівка Олександрійського району Кіровоградської області;
  2. Дата запису: невідомо;
  3. Хто записав: невідомо;
  4. Респондент: Висоцька Єфросинія Степанівна, 20.08.1908 р.н., народилась в селі Косівка Олександрійського району Кіровоградської області;

Під час Голодомору 1932–1933 років  проживала в селі Косівка Олександрійського району Кіровоградської області.

Висоцька Єфросинія Степанівна народилася 20 серпаня 1908 р. Її батьки і родина сестри проживала в селі. Вона в той час працювала на Харківському трактарному заводі, проживала в робітничому гуртожитку. Вона була передовою робітницею, завжди перевиконувала норми. Годували в робітничій їдальні дуже добре, а в цеху для них виставляли на тацях безкоштовні тістечка та газовану воду. І коли у гуртожиток одного разу у ночі якось пробралася племінниця, яку вона не могла впізнати, така вона була водою налита, запукла. Єфросинія Степанівна від неї довідалась про такі страшні події. Племінниця повідомила, що з усієї родини вона одна залишилася жива. Вмерло майже все село. Місто охороняли солдати, нікого не пускали в місто. Тому вона не могла отримати допомогу від рідних. Єфросинія Степанівна декілька раз бачила товстих людей, які стукали в двері і просили їсти, її це дивувало. А коли побачили племінницю то зрозуміла, що люди пухлі від голоду.

Наступного дня вона пішла до парторга за воду і почали питати чому в той час як люди вимирають селами нас годують тістечками, а парторг відповіла, що ми допоможемо твоїй племінниці, але ти мовчи. Якби ти не була така хороша робітниця, то за такі розмови відправили б тебе на Соловки.

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду