Про проект ГІС

Проект ГІС «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду» є одним із проєктів Національного музею Голодомору-геноциду. Мета проекту – створення інтерактивної карти «Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду» на основі архівних матеріалів та свідчень очевидців Голодомору 1932–1933 років. Вона сприятиме збереженню історичної пам’яті про Голодомор – геноцид української нації.

Проект передбачає введення місць масового поховання жертв Голодомору до національної системи комеморації через їхнє виявлення, впорядкування та фіксацію.Наповнення бази даних відбувається шляхом науково-пошукової роботи – виявлення місць масового поховання жертв геноциду через опрацювання архівів та комунікації з місцевими жителями, свідками Голодомору 1932–1933 років.

Проект заплановано реалізувати в декілька етапів. На першому з них Національний музей Голодомору-геноциду за підтримки Українського культурного фонду створив сайт, на якому візуалізовано дані про місця масового поховання жертв Голодомору з короткою інформацією про кожне з них.
На наступному етапі реалізації проекту заплановано доповнення інформації про місця поховання, постійне наповнення новими даними та удосконалення геопорталу на основі наукових досліджень місць масового поховання, архівних документів, свідчень очевидців Голодомору 1932–1933 років, аудіо- та відеоматеріалів.