1. Місце запису: місто Батурин Бахмацький район Чернігівська область;
  2. Дата запису: 20.07.1993 р.;
  3. Хто записав: співробітники Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у місті Батурин Бахмацького району Чернігівської області та зберігаються у фондовій колекції заповідника (інв. № КВ-3-2330/Р-3-1431);
  4. Респондент: Стадник Ганна Кирилівна, 1908 р.н.,

Під час Голодомору 1932-1933 років проживала в селі Батурин (нині місто Батурин) Бахмацького району Чернігівської області.

Ми в колгосп у 1933 році не вступили, батько ходив по людях, але не встигав заробляти на прожиття — всі доходи обкладались дуже великими податками. Бідували здорово, їли щавель, липове листя, акацію, якісь корінці. Жили ми на Мохновці, а поле наше було в Біліному. Я з меншим братом ходила полоть туди, а їсти брали з собою відерний чугун юшки з липових листків, і добре як була там хоч одна картоплина. Поки дойдемо, втомимось, захочемо їсти, посьорбаєм юшки — трошки пополемо — сили нема, животи болять, голова вернеться, ноги заплітаються, їсти хочеться. Полежимо трохи та й ідем додому. Страшні часи були, ніякої радості у людей не було, одна турбота — їсти.

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду