1. Місце запису: село Щасливе Олександрійського району Кіровоградської області.;
  2. Дата запису: невідомо;
  3. Хто записав: невідомо;
  4. Респондент: Соломко Олександра Василівна, 1927 р.н., народилась в селі Щасливе Олександрійського району Кіровоградської області.;

Під час Голодомору 1932–1933 років  проживала в селі Щасливе Олександрійського району Кіровоградської області.

Я очевидець багатьох випадків, коли забирали все із погрибів, комор, горщиків. Витягували з печей горнятка з кашею. Діяли спеціальні команди, які формувалися органами місцевої влади. Людей залишили на вимиранння. Люди їли, що могли: черепашки, борошно з акації, різного виду бур’яни. А їсти, ой як хочеться! Весною виливали ховрахів і їли. Люди мерли на ходу. Наведу лише кілька фактів. Через декілька хат жила сім’я Доцентів. В них росло двоє дівчат Маня й Катя. Померли всі: батько, мати і дівчата. А скільки ще сімей повмирало. Люди, рятуючись від смерті, покидали рідні місця. Але дорогою їх багато вмирало. Селом їздила підвода, збирали мертвих і возили на кладовище, за це їм видавали якісь харчі. Мертвих скидали в одну велику яму. Коли яма наповнювалась її засипали землею.

Були випадки і людоїдства. Жила в нашому селі баба Горина з онкукою. Бажаючи врятувати життя онучці вона притягла мертву дівчинку і зварила її. І це непоодинокі випадки.

Голодомор 1933 боляче вдарив по українському народу.

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду