1. Місце запису: с. Покровське (до 1936 р. – с. Баба, в 1936-2016 рр. – с. Жовтневе) Менський район Чернігівська область;
  2. Дата запису: 27 серпня 2009 р.;
  3. Хто записав: Люткевич Світлана Іванівна;
  4. Респондент: Шамрицька Галина Петрівна, 1913 р.н., народилася в селі Баба Менського району Чернігівської області;

Під час Голодомору 1932–1933 років проживала в селі Баба Менського району Чернігівсько області.

У нашому селі голодували майже всі, крім активістів і донощиків. Хто не подавав заяву до колгоспу, того розкуркулювали. Мій покійний батько тоді був молодим, роботящим і не збирався вступати до колгоспу. За невиконання плану його господарство назвали куркульським і розкуркулили. Забрали хату, сарай, клуню, погріб, корову, кобилу, інвентар – віз, сани, збрую, все, що було у хаті, а сім’ю вигнали на всі чотири боки, у чім стояли. Батька посадили у тюрму, куди його поділи, не знаю й дотепер. У 1933 р. від голоду померли моя мати, сестра і брат. Я залишилася зі старшою сестрою.

В селі вимерло багато людей. Їх ніхто не підрахував. Бувало, йдеш вулицею, а мертвих на возі везуть, складених, як дрова. У дуже багатьох випадках до могили клали по декілька покійників, бо не було копати кому яму. Я не знаю, як ми врятувалися від голодної смерті. Коли розповідаю про це, то завжди плачу.

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду