1. Місце запису: село Кантакузівка Драбівського району Черкаської області;
  2. Дата запису: невідомо;
  3. Ким записано: невідомо;
  4. Респондент: Крикун Олександра Василівна, 1932 р.н.;

Під час Голодомору 1932-1933 років респондент проживала в селі Кантакузівка Драбівського району Черкаської області.

Що Ви знаєте про події 1932-33 рр. на Україні?
Так щоб багацько знала, то нє. А то що мати розказувала да од людей чула. Ну що, голод страшний то був, бо хліб усей забирали. Як там точно було, хто зна, ну кажуть, мов такі організації були. По хатах ходили і все начисто забірали. А як хто не оддавав по-доброму,
то ще й били.
Чи помер хтось з Ваших рідних під час голоду?
Дід да баба старі були, то повмірали. Це материні батьки. А другі дід з бабою, їх розкуркулили і в голод їх не було дома, десь у Сибірі жили, а вернулися уже опослі войни. А батько наш хазяїн був, до нікому із сім’ї вмерти не дав. Мати казали, що оце напечуть із Надькою, сестрою моєю, якіхось млинців з листям да з половою, а батько тоді їх ділять, щоб усі поїли і ніхто голодний не остався. Розламає того млинця всім по кусочку і їжте. Ото, навєрно, тіки благодаря батьку і вижили усі наші. А то хто зна, що б з нами було. Ну я ж мала була, до не помню цього, а мати і сестра ото таке розказували.
Чому був голод в 1946-47 рр.?
Ну це я уже сама помню, що був недород великий. Дощ не випав, до засуза трапилась. Ну цей не такий страшний був голод, як раніші. Хотя хліба може не бачили, ну доїдали люди що в кого було. А на слідуючий год уже гарно вродило.

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду