1. Місце запису: село Куколіва Олександрійського району Кіровоградської області;
  2. Дата запису: 15.06.2009 р.;
  3. Хто записав: невідомо;
  4. Респондент: Іленко Степан Семенович, 28.04.1926 р.н., народився в селі Куколівка Олександрійського району Кіровоградської області;

Під час Голодомору 1932–1933 років  проживав в селі Куколівка Олександрійського району Кіровоградської області.

На території села було декілька колгоспів. Хліб того року вродив – виріс здоровий. В селі була так звана ячейка яка узнавала в кого є хліб і доносила партійному керівництву. Весь час проводились огляди будинків дворищ селян. Залізними прутами тикали по дворищу, стіни будинків як з середини так і зовні. Якщо в хазяїна були коні корови – все забирали. Правда якщо було дві корови то одну залишали. Людям тоді благодаря коровам тільки і виживали.

Їли все тоді: і лободу молоду (стара була ядовита), зерно калачиків, цвіт акації. Я пухлий від голоду не був, а от мати була. Вижили ми благодаря тому, що мама робила прибиральницею в школі, а у директора школи було господарство, жив непогано, тож він і підгодував мене і матір. В центрі села стояла хата, де варили баланду і давали тим дітям, що у 1932 році ходили до школи. В моєї матері була сестра, моя тітка, так от у неї п’ятеро дітей померли від голоду, а ще мій дід помер з голоду.

 

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду