1. Місце запису: село Березівка Олександрівського району Кіровоградської області;
  2. Дата запису: 27.08.2009;
  3. Хто записав: Бабич Олександр Володимирович ;
  4. Респондент: Белінська Євдокія Миколаївна, народилась в 1949 р.н. в селі Березівка Олександрівського району Кіровоградської області;

Під час Голодомору 1932–1933 років респондент проживав в селі Березівка Олександрівського району Кіровоградської області.

(Свідчення з фондів Музею Голодомору).

Я, Белінська Євдокія Миколаївна, народилась в 1949 р.н. в селі Березівка Олександрівського району Кіровоградської області.

Я хочу розповісти про голод 1932-1933 рр. зі слів моєї мами, Коломоєць М. А. (яка родом з с. Ясинуватка).

Ось мамина сповідь:

«Не обминув Голодомор і родину діда Архипа (мого діда, якого я не знаю). Родина була велика – 12 душ. Четверо старших дітей мали сім’ї. А от інші були ще малі. Найстарша Надія.

Батьки, працюючи в колгоспі нічого не отримували за свою працю. Восени 1932 р. ходили бригади по хатах і забирали все, що можна їсти. Навіть з-під подушки у маленької Мані забрали торбинку з квасолею. Діти (хлопчики) вигнали корову в поле, тому її не забрали. Пили молоко, але його не стало, бо корову нічим було годувати – обривали солому на криші і давали корові. Дід Архип знаходив копички соломи, перетрушував, дістаючи жменю зерна. Сам майже нічого не їв, тому опух і помер. Тоді найстарша Надія в березні пішла в радгосп (лікарівка) шукати роботи за їжу. Хліб вона відкладала для сім’ї. В суботу вона йшла полями додому, але не дійшла, померла. Хоронили людей тоді на кладовищі в одній ямі. Прийшла весна, їли траву, пекли з неї оладки. Інші члени сім’ї вижили».

Читати далі…
Свідчення про Голодомор
Карта місць масового поховання жертв Голодомору-геноциду