Германівка

Обухівський район

Київська область

Кількість жертв: дані уточнюються

1923 року Германівка стала центром новоствореного Германівського району. Однак він проіснував усього 5 років, і в 1928 році містечко та села колишнього Германівського району увійшли до складу Обухівського району. В 1930 році у Германівці було 583 двори і 3550 жителів. Тоді ж організувалися три колгоспи: «Комсомол», «Хлібороб» та «13-річчя Жовтня». При цьому розкуркулили більше 15 сімей. Під час Голодомору 1932–1933 років в Германівці голодом було вбито більше 600 мешканців. Опитуванням тих, хто пережив ті страшні місяці і пам’ятає прізвища померлих від голоду родичів та сусідів, встановлено імена 102 осіб.

На знімку А. Коваленка – хлібозаготівля 1929 року в Германівці. Комсомольська ударна бригада (так звана «червона мітла») на чолі з секретарем сільського комсомольського осередку Миколою Топчієм (стоїть біля вагів праворуч) молотить на здачу державі хліб селянина Василя Сінчура, відібравши для цього молотарку у куркуля Григорія Гетьмана. На мішку ліворуч сидить голова сільради Олексій Охота. Восени і взимку 1932 року такі «червоні мітли» вимели з українських сіл мільйони людських життів. Київська область. – Біла Церква: Білоцерківська книжкова фабрика, 2008. – С. 573.

На знімку А. Коваленка – хлібозаготівля 1929 року в Германівці. Комсомольська ударна бригада (так звана «червона мітла») на чолі з секретарем сільського комсомольського осередку Миколою Топчієм (стоїть біля вагів праворуч) молотить на здачу державі хліб селянина Василя Сінчура, відібравши для цього молотарку у куркуля Григорія Гетьмана. На мішку ліворуч сидить голова сільради Олексій Охота. Восени і взимку 1932 року такі «червоні мітли» вимели з українських сіл мільйони людських життів. Київська область.

Станом на тепер відоме одне масове поховання жертв Голодомору, розташоване на сільському кладовищі. У 1995 році там встановлено пам’ятник жертвам Голодомору. Скульптор – П. Дейлик.

За матеріалами порталу «Хроніки Обухова».