Населення села Піски Буринського району Сумської області постраждало від Голодомору-геноциду. Голодомор 1932-1933 років забрав майже дві третини населення села. У селі Піски згідно з відомостями книги РВГС лише за сім з половиною місяців 1933 р. померло 1185 осіб. Головою колгоспу у селі Піски на той час був Р.А. Бойко. Саме він дав розпорядження звозити до ями як мертвих односельчан, так і ще напівживих.
За ініціативи районної державної адміністрації в листопаді 2007 р. на місці масового поховання жертв Голодомору відкрито обласний Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років (автор комплексу – художник-графік із село Успенка Буринського району М.М. Бондаренко).
Меморіал зроблений у вигляді комплексу споруд. Серед мармурових плит виділяється білий контур селянської домівки, яка розмістила в собі три однакових хрести. Вони символізують смерть старшого покоління, людей середнього віку, молоді та дітей. Попереду у вигляді чаші встановлені «Снопи скорботи». Це плити з мармуру, вичеканені у формі снопів. На них нанесені прізвища, імена та вік померлих. Також на них містяться дані про 1167 мешканців села Піски, які були вбиті голодом у 1932–1933 роках.