м. Канів Черкаська область

Лис 11 2020 Published by under

Місце масового поховання дітей-жертв Голодомору знаходиться неподалік Тарасової гори на вулиці Монастирок (За матеріалами книги. Святиня і Голодомор : документи і матеріали з наукового архіву Шевченківського національного заповідника / упоряд. О. В. Білокінь. Канів, 2003).

Коментарі Вимкнено до м. Канів Черкаська область

село Захарівка Світловодського району Кіровоградської області

Жов 27 2020 Published by under

У 1933 році до складу Захарівської сільської ради ради входило чотири села: село Захарівка, село Мала Березівка, Медерове, Лазаропіль. За даними місцевого краєзнавця Олександра Олексенка на території сільради у 1932 році проживало 700 осіб. В роки Голодомору загинуло 428 осіб.

Більшість жертв Голодомору у Захарівці захоронено у братській могилі на старому кладовищі (за свідченнями очевидців). Трупи жертв Голодомору вивозили спеціальні робітники за що їм видавали пайок.

Список жертв Голодомору-геноциду (дослідження провели Шкирай Любов Семенівна та Олексенко Олександр Федорович) додається.

Коментарі Вимкнено до село Захарівка Світловодського району Кіровоградської області

с. Кривошиїнці Сквирського району Київської області

Лип 08 2019 Published by under

Населення села Кривошиїнці Сквирського району Київської області постраждало від Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні – померло з голоду 235 людей. З них, вдалося встановити імена лише 57 осіб. Місце масового поховання знаходиться по вул. Комсомольська (місцева назва вулиці «Друга вулиця») біля цвинтаря. Тут ховали нехрещених новонароджених та самогубців. Місце невпорядковано.

Коментарі Вимкнено до с. Кривошиїнці Сквирського району Київської області